Strona główna Archiwum Rok 2022 Polish open Ostróda 2022

POLISH OPEN

OSTRÓDA

21.05.2022

W minioną sobotę odbył się prestiżowy , międzynarodowy turniej karate kyokushin „Polish Open” w Ostródzie. Zawody zgromadziły ponad 500 uczestników z ok. 50 klubów karate z Polski, Czech, Finlandii, Austrii i Japonii. Dla większości z zawodników był to start kontrolny przed Mistrzostwami Europy , które odbędą się za 3 tygodnie w Warnie w Bułgarii.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała w Ostródzie 13-osobowa drużyna. Zawody sędziowali sensei : Wojciech Kunicki, Marcin Kondra i Miłosz Wolak. Kierownikiem technicznym reprezentacji był sensei Jacek Troch. Do południa odbyła się kategoria kata. W kategorii seniorów III miejsce zajął Miłosz Wolak, który jako jedyny z naszego klubu będzie uczestniczył na początku czerwca w Mistrzostwach Europy. IV miejsce w tej samej kategorii zajął Marcin Kondra. Do finałów w kata udało się również zakwalifikować Lenie Kaczyńskiej w kategorii dziewcząt 14-15 lat , która ostatecznie zajęła VI miejsce . Również VI lokatę zajął Karol Kozłowski w kata chłopców 14-15 lat. W konkurencji tej nie przebrnęli eliminacji zajmując ostatecznie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, : Natan Komasara – VII miejsce, Zofia Bukowska – IX miejsce, Kinga Zawada – X miejsce, Patryk Majer – XII miejsce, Kacper Majer – XI miejsce, Igor Komasara – XII miejsce i Karol Troch – X miejsce .

Po południu tradycyjnie rozegrano kategorie kumite. Najlepiej wypadł Szymon Mazurkiewicz z sekcji Sztum zajmując II miejsce w kategorii seniorów – 80 kg „ First step” . Był to dla Szymona pierwszy start w tak poważnej imprezie. Doskonale poradziła sobie również Zosia Bukowska , która w ćwierćfinale pokonała Zuzannę Żak z Rzeszowa. Niestety w półfinale uległa Kindze Danieluk z Bielskiego KKK i zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt 14-15 lat + 60 kg. W tej samej kategorii startowała również Kinga Zawada odpadając w eliminacjach po wyrównanym pojedynku z Jowitą Kurowską z Iławy. Mniej szczęścia w losowaniu mieli Karol Kozłowski ( chłopcy 14-15lat – 65 kg ) Miłosz Wiśniewski ( chłopcy 12-13 lat + 60 kg). Obaj nasi reprezentanci odpadli w eliminacjach , trafiając w pierwszej walce na późniejszego zwycięzcę swojej kategorii. Karol przegrał z Pawłem Goździelewskim z Ostrołęki a Miłosz z Jakubem Królickim z Ciechanowa.