Strona główna Archiwum Rok 2023 Japonia 2023. 13 MS Open i egzamin na 5 dan.

Japonia 2023. 13 MS Open i egzamin na 5 dan.

100 rocznica urodzin sosai Masutatsu Oyamy
1923-2023
W tym roku obchodzona jest setna rocznica urodzin twórcy karate kyokushin sosai Masutatsu Oyamy. Z tej okazji przez cały rok odbywają się imprezy okolicznościowe. Najważniejszą z nich były 13 Mistrzostwa Świata Open Karate, które odbyły się 17-19.11.2023 w Tokio Gymnasium. Zawody te odbywają się systemem igrzysk olimpijskich – raz na cztery lata i tylko w jednej kategorii wagowej open. W kategorii mężczyzn wystartowało 166 zawodników, którzy zdobyli w wcześniejszych turniejach kwalifikacje . Po trzech dniach zmagań nowym mistrzem świata został Aleksandr Eremenko z Rosji, który w finale pokonał reprezentanta gospodarzy Kaito Nishimurę. Wśród pań najlepszą z ponad 50 zawodniczek okazała się Sato Nana z Japonii. Wicemistrzynią świata została Uzawa Nana również z Japonii. Najlepszym z Polaków okazał się Patryk Sypień z Wrocławia, który awansował do najlepszej 16 turnieju.
W ostatnim dniu zawodów przed walkami o trzecie miejsce na macie główniej odbył się pokaz 200 Branch Chief i Dojo Operatorów z całego świata. Wśród uczestników pokazu był sensei Wojciech Kunicki, który po zawodach uczestniczył w obozie na górze Mitsumine w terminie 20-22.11.2023, gdzie z powodzeniem przystąpił do egzaminu na 5 dan. Gratulujemy !