Strona główna Archiwum Rok 2024 IV IKO Polish Open Ostróda 2024

IV IKO Polish Open Ostróda 20.04.2024
W minioną sobotę w pięknej hali OCSiR w Ostródzie odbył się prestiżowy turniej karate kyokushin IV IKO Polish Open. Na miesiąc przed Mistrzostwami Europy w Warnie, do Ostródy zjechało ok. 630 najlepszych zawodników z całego kraju, reprezentujących 47 klubów karate. W tym doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć reprezentacji Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. W zawodach wystartowało 34 zawodników z Malborka i Sztumu.
Zawody drużynowo wygrał Wrocław przed Warszawą i Olsztynem. Nasz Klub zajął bardzo dobre V miejsce przegrywając IV miejsce o 5 punktów z Myślenicami. Tradycyjnie zawody rozpoczęła konkurencja kata. W kategorii seniorów + 18 pierwsze miejsce zajął sensei Miłosz Wolak a trzecie sensei Marcin Kondra, który przed tygodniem wygrał turniej Mazovia Cup w Piasecznie. Obaj zawodnicy w maju lecą do Bułgarii na Mistrzostwa Europy. Bardzo dobrze spisali się również młodzi zawodnicy w kategorii kata 8-9 lat. Pierwsze miejsce zajął Franciszek Mogiłka a trzecie Jan Ośko. W finałach kata znalazła się jeszcze zawodniczka z sekcji Sztum - Wiktoria Lewandowska zajmując ostatecznie szóste miejsce.
Po uroczystym otwarciu turnieju rozpoczęła się konkurencja kumite. Zawody rozgrywano na pięciu matach. Znowu bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy .Bezkonkurencyjny okazał się znowu Franciszek Mogiłka w kategorii Young Liona 8-9 lat minus 30 kg . Tuż za nim na podium uplasowali się koledzy z drużyny. Na drugim miejscu był Mateusz Karaś a na trzecim Jan Ośko. Najmłodsi 6-7 lat plus 27 kg : Maksymilian Zyśk zdobył srebrny medal a brązowy Stanisław Organista. Srebrny medal zdobył również Kacper Majer w kategorii 10-11 lat plus 45 kg. Na trzecim miejscu podium stanęli również: Urszula Ruchlewicz 8-9 lat plus 40 kg, Konrad Ostanówka 12-13 lat plus 70 kg, Hanna Urbańska- sekcja Sztum - 14-15 lat minus 70 kg oraz w kategorii 14-15 lat minus 75 kg Igor Bronowski z Malborka i Mateusz Rudzki z sekcji Sztum.
Zawody sędziowali shihan Wojciech Kunicki oraz sensei : Lesław Wądołowski, Sylwia Mackiewicz oraz Miłosz Wolak. Nad zawodnikami czuwali sensei Jacek Troch i sensei Marcin Kondra. Na trybunach zawodników z MKKK dopingowała silna grupa kibiców.
Wszystkim zawodnikom, instruktorom, sędziom i opiekunom Zarząd Malborskiego Klubu Kyokushin Karate składa serdeczne podziękowania.